DOBÓR

WENTYLATORA

DOBÓR WENTYLATORA

  TYP WENTYLATORA:

  ŚREDNICA WENTYLATORA:

  Moc silnika:

  Obroty/min.:

  TEMPERATURA PRACY:

  KIERUNEK NADMUCHU:

  MATERIAŁ WIRNIKA:

  MATERIAŁ OBUDOWY:

  MAX WYDAJNOŚĆ:

  PUNKT PRACY (opcjonalnie):

  Wydajność (punktu pracy):

  DODATKOWE UWAGI:

  DANE KONTAKTOWE:  *-pola wymagane

  Jak wybrać odpowiedni wentylator?

  Zadanie wyboru profesjonalnego wentylatora nie należy do najprostszych, dlatego należy powierzyć to zadanie specjalistom. Dzięki specjalnej aplikacji możemy przygotować dla Państwa najlepsze rozwiązanie, a przejrzysty cennik, pozwoli nam szybko oszacować cenę danego modelu. Na naszej stronie dostępny jest również praktyczny formularz, umożliwiający skonfigurowanie odpowiedniego wentylatora. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak dobrać urządzenie skrojone na miarę indywidualnych potrzeb.

  Dobór wentylatorów ze względu na zastosowanie

  Pierwszym krokiem na drodze doboru idealnego wentylatora jest określenie, do jakiego celu będzie on wykorzystywany. Pozwoli to zawęzić zakres poszukiwać i skoncentrować się jedynie na konkretnych modelach. Nasza oferta obejmuje różne typy wentylatorów, takie jak:

  • wentylator suszarniczy,
  • wentylator przeciwwybuchowy,
  • wentylator dachowy,
  • wentylator ścienny,
  • wentylator kanałowy
  • wentylator wysokotemperaturowy

  Wszystkie nasze produkty wyróżniają się wysoką jakością, jednak w zależności od tego, do jakich zadań zostały wyprodukowane, różnią się między sobą specyfiką, parametrami. Dlatego, aby prawidłowo wykonać dobór wentylatora, niezbędne jest jasne określenie jego przeznaczenia oraz najważniejsze, parametrów wydajności oraz ciśnienia, jakie powinien osiągać.

  Dobór wentylatora ze względu na moc i rozmiar

  Kolejną niezwykle ważną kwestią jest rozmiar i moc urządzenia. Oferowane przez nas wentylatory posiadają średnice od 315 do 1250 mm. Istnieje również możliwość zamówienia egzemplarza o niestandardowych wymiarach dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. W takim wypadku prosimy o skonsultowanie się z nami, aby dobrać optymalny model.

  Moc silników, napędzających nasze wentylatory, mieści się w zakresie od 0,18 kW do 22 kW, osiągając prędkości od 900 do 2900 obrotów na minutę.

  Co wyróżnia nas na tle konkurencji?

  Nasza oferta obejmuje różne rodzaje wentylatorów, dostępnych w wielu wariantach. To pozwala klientom wybierać spośród szerokiej gamy urządzeń, zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów nasze wentylatory mogą pracować w ekstremalnych warunkach, nawet przy temperaturze powietrza do +135°C. Wirniki wykonane zostały z materiałów takich jak poliamid, polipropylen czy aluminium, a solidne obudowy ze stali nierdzewnej lub aluminium oraz stali kwasoodpornej przy środowisku pracy C4 lub C5.

  Dobór wentylatorów sprowadza się do porównania technicznych wymagań wybranego modelu z oczekiwaniami klienta. Przy podejmowaniu decyzji nie można zapominać o kosztach zakupu i eksploatacji. Gwarantujemy, że zarówno cena jednostkowa, jak i serwisowanie naszych wentylatorów prezentują się bardzo atrakcyjnie w porównaniu na tle konkurencji.

  Jeśli jednak nie znajdą Państwo poszukiwanego modelu w naszym cenniku, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Z przyjemnością znajdziemy rozwiązanie i stworzymy nieodpłatnie indywidualny projekt.