WENTYLATORY

DACHOWE

wentylatory dachowe

WENTYLATORY DACHOWE typu WO-D

Wentylatory dachowe typu WO-D przystosowane są do montażu pionowego i służą do wentylacji wyciągowej obiektów. Powszechnie przepływ powietrza odbywa się od wirnika w kierunku silnika (B) – wyciąg powietrza od dołu do góry. Wentylatory dachowe typu WO-D składają się z aluminiowej obudowy, ocynkowanej cylindrycznej wyrzutni dachowej, wirnika i specjalnego silnika elektrycznego firmy SIEMENS. Zastosowane silniki przystosowane są do działania w temperaturach do +40°C (opcjonalnie do +60°C ) oraz do regulacji za pomocą przemiennika częstotliwości (falownika), wykonane w klasie izolacji F, 400V, 1400obr./min. Wentylatory typu WO-D są łatwe w instalacji i utrzymaniu, charakteryzują się wysoką wydajnością i bezawaryjną pracą w warunkach atmosferycznych. Znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach do celów wentylacyjnych, tam gdzie należy transportować duże ilości powietrza pod niskim ciśnieniem.
Wentylatory WO-D przystosowane są do montażu w podstawie dachowej.
Zachęcamy do kontaktu w celu przygotowania oferty spełniającej Państwa oczekiwania. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta oraz przystępne ceny.

Wirnik

osiowy, wykonany z poliamidu lub aluminium, ilość łopat 4-9, wyważony statycznie i dynamicznie, zakres temperatury środowiska pracy od -20°C do +100°C. Średnice od 280 do 800mm (opcjonalnie większe)

Obudowa

aluminiowa, kołnierzowa, z podstawką pod silnik, połączona z wyrzutnią dachową cylindryczną ocynkowaną (opcjonalnie nierdzewną lub aluminiową)

Silnik

elektryczny, specjalny, asynchroniczny, trójfazowy, 400V, stopień ochrony IP55, klasa izolacji F, 1400 obr/min, temperatura środowiska pracy od -20°C do +40°C (opcjonalnie do +60°C)

Wentylator

Opcje wykonania

Zastosowanie

hale produkcyjne, magazyny, spawalnie, warsztaty

Przemysł

produkcyjny, drzewny, ceramiczny, spożywczy, budowlany, rolniczy i wiele innych

Wentylatory to urządzenia służące do poprawy cyrkulacji powietrza i warunków klimatycznych w różnego rodzaju pomieszczeniach, takich jak hale, magazyny, warsztaty, zakłady produkcyjne, spawalnie, szpitale. Mogą one służyć również do wydalania zanieczyszczonego powietrza takiego jak opary spawalnicze, wilgoć, zapylenie itp. Ze względu na dużą skuteczność i użyteczność są powszechnie stosowane zwłaszcza w miesiącach letnich. Na rynku dostępna jest szeroka oferta wentylatorów, różniących się parametrami technicznymi i rodzajem montażu.

Niezawodna konstrukcja i jakość wykonania

W naszej ofercie znajdują się wentylatory dachowe, które przystosowane są do wyrzutu powietrza od dołu w górę oraz do montażu w pionie w podstawie dachowej. Urządzenia te zaprojektowane zostały funkcjonalnie i praktycznie. Składają się one z obudowy, wykonanej z aluminium, która jest połączoną ze
stożkowatym daszkiem lub z wyrzutnią dachową cylindryczną, a także z wirnika z poliamidu lub aluminium, z ilością łopat od 4 do 9 wyważonego statycznie i dynamicznie oraz silnika marki Siemens. Elektryczny silnik pracuje wydajnie w temperaturze środowiska od -20°C do +40°C, a opcjonalnie nawet do +60°C lub +100°C.

Zastosowanie wentylatorów dachowych

Wentylatory dachowe to urządzenia wydajne, ekonomiczne i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto pracują one cicho i są bezawaryjne. Dzięki dużej funkcjonalności, łatwości montażu i utrzymania są chętnie wykorzystywane w różnych branżach, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne jest transportowanie powietrza pod niskim ciśnieniem. Korzysta z nich m.in. przemysł produkcyjny, spożywczy, rolniczy. Wentylatory dachowe z wyciągiem mają zastosowanie na halach produkcyjnych, w warsztatach, magazynach, lokalach gastronomicznych i wielu innych miejscach. Bez wydajnego wentylatora nie obejdzie się żadna restauracja, siłownia czy basen. Ich charakterystyczny wygląd wpisał się na stałe w wizerunki przemysłowych dzielnic naszych miast.

Korzyści płynące z montażu wentylatora dachowego

Montaż wentylatora niesie ze sobą szereg korzyści, zarówno dla wielorodzinnych domów mieszkalnych, jak i obiektów przemysłowych. Wentylatory wyciągowe dachowe mogą skutecznie wspomagać obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń, szczególnie w okresach upałów, z uwagi na fakt, że skutecznie odprowadzają ciepłe powietrze na zewnątrz, poprawiając komfort termiczny.

Wentylatory dachowe przemysłowe skutecznie eliminują nadmiar wilgoci, oparów i zapachów z pomieszczeń, co jest istotne dla utrzymania higieny. Poprzez kontrolowanie poziomu wilgoci, wentylatory dachowe pomagają w ograniczeniu kondensacji, która może prowadzić do uszkodzeń konstrukcyjnych i rozwoju pleśni. Jednocześnie poprzez cyrkulację i wyciąganie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz, wentylatory dachowe pomagają w utrzymaniu czystości powietrza w pomieszczeniach, redukując obecność alergenów i substancji szkodliwych.

Warto wspomnieć, iż poprawiając efektywność wentylacji, urządzenia te mogą w znacznym stopniu przyczynić się do obniżenia kosztów związanych z klimatyzacją i ogrzewaniem poprzez lepsze zarządzanie temperaturą wewnętrzną. Wentylatory wyciągowe dachowe, montowane na zewnątrz budynku charakteryzują się cichą pracą i dzięki czemu eliminowane są niepotrzebne dźwięki w miejscu pracy, w domu czy lokalu użyteczności publicznej.

ZAPYTAJ O OFERTĘ    Wiadomość*


    *-pola wymagane

    W celu sprawnego przygotowania oferty, zachęcamy Państwa do skorzystania z Formularza doboru wentylatora, w którym w prosty sposób mogą Państwo wprowadzić poszukiwane parametry wentylatora. >>>