WENTYLATORY

DACHOWE

wentylatory dachowe

WENTYLATORY DACHOWE typu WO-D

Wentylatory dachowe typu WO-D przystosowane są do montażu pionowego i służą do wentylacji wyciągowej obiektów. Powszechnie przepływ powietrza odbywa się od wirnika w kierunku silnika (B) – wyciąg powietrza od dołu do góry. Wentylatory dachowe typu WO-D składają się z aluminiowej obudowy, ocynkowanej cylindrycznej wyrzutni dachowej, wirnika i specjalnego silnika elektrycznego firmy SIEMENS. Zastosowane silniki przystosowane są do działania w temperaturach do +40°C (opcjonalnie do +60°C ) oraz do regulacji za pomocą przemiennika częstotliwości (falownika), wykonane w klasie izolacji F, 400V, 1400obr./min. Wentylatory typu WO-D są łatwe w instalacji i utrzymaniu, charakteryzują się wysoką wydajnością i bezawaryjną pracą w warunkach atmosferycznych. Znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach do celów wentylacyjnych, tam gdzie należy transportować duże ilości powietrza pod niskim ciśnieniem.
Wentylatory WO-D przystosowane są do montażu w podstawie dachowej.
Zachęcamy do kontaktu w celu przygotowania oferty spełniającej Państwa oczekiwania. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta oraz przystępne ceny.

Wirnik

osiowy, wykonany z poliamidu lub aluminium, ilość łopat 4-9, wyważony statycznie i dynamicznie, zakres temperatury środowiska pracy od -20°C do +100°C. Średnice od 280 do 800mm (opcjonalnie większe)

Obudowa

aluminiowa, kołnierzowa, z podstawką pod silnik, połączona z wyrzutnią dachową cylindryczną ocynkowaną (opcjonalnie nierdzewną lub aluminiową)

Silnik

elektryczny, specjalny, asynchroniczny, trójfazowy, 400V, stopień ochrony IP55, klasa izolacji F, 1400 obr/min, temperatura środowiska pracy od -20°C do +40°C (opcjonalnie do +60°C)

Wentylator

Opcje wykonania

Zastosowanie

hale produkcyjne, magazyny, spawalnie, warsztaty

Przemysł

produkcyjny, drzewny, ceramiczny, spożywczy, budowlany, rolniczy i wiele innych

Wentylatory to urządzenia służące do poprawy cyrkulacji powietrza i warunków klimatycznych w różnego rodzaju pomieszczeniach, takich jak hale, magazyny, warsztaty, zakłady produkcyjne, spawalnie, szpitale. Mogą służyć również do wydalania zanieczyszczonego powietrza (opary spawalnicze, wilgoć, zapylenie itp.) Ze względu na dużą użyteczność są powszechnie stosowane zwłaszcza w miesiącach letnich. Na rynku istnieje szeroka oferta wentylatorów, różniących się parametrami technicznymi i rodzajem montażu.
 
W naszej ofercie znajdują się wentylatory dachowe, które przystosowane są do wyrzutu powietrza od dołu w górę i do montażu w pionie w podstawie dachowej. Urządzenia zaprojektowane zostały funkcjonalnie i praktycznie. Składają się z obudowy, wykonanej z aluminium, która jest połączoną z
stożkowym daszkiem lub z wyrzutnią dachową cylindryczną, a także z wirnika z poliamidu lub aluminium, z ilością łopat od 4-9 wyważonego statycznie i dynamicznie oraz silnika marki Siemens. Silnik jest elektryczny i pracuje wydajnie w temperaturze środowiska od -20°C do +40°C, a opcjonalnie nawet do +60°C lub +100°C.
 
Wentylatory dachowe to urządzenia wydajne, ekonomiczne i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto pracują cicho i są bezawaryjne. Dzięki dużej funkcjonalności, łatwości montażu i utrzymania są chętnie wykorzystywane w różnych branżach – wszędzie tam, gdzie konieczne jest transportowanie powietrza pod niskim ciśnieniem. Korzysta z nich min. przemysł produkcyjny, spożywczy, rolniczy. Mają zastosowanie na halach produkcyjnych, w warsztatach, magazynach, lokalach gastronomicznych i wielu innych miejscach.

ZAPYTAJ O OFERTĘ    Wiadomość*


    *-pola wymagane

    W celu sprawnego przygotowania oferty, zachęcamy Państwa do skorzystania z Formularza doboru wentylatora, w którym w prosty sposób mogą Państwo wprowadzić poszukiwane parametry wentylatora. >>>